Przedszkolaki z MISIA u słupeckich policjantów - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Przedszkolaki z MISIA u słupeckich policjantów

Data publikacji 13.05.2018

Słupecką komendę policji odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 MIŚ w Słupcy. Maluchy miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów, a mundurowi przygotowali dla nich wiele atrakcji. Były spotkania z policjantami różnych pionów, radiowozy i policyjne motocykle. Wielkie zaciekawienie wzbudziła wizyta u technika kryminalistycznego oraz praca dyżurnych na stanowisku kierowania.

Tym razem Komendę Powiatową Policji w Słupcy odwiedziły przedszkolaki z grupy Stokrotki. Dzieciom szczególnie spodobało się stanowisko kierowania i pokój techników kryminalistycznych. Dzięki gościnności oficera dyżurnego młodzi ludzie zobaczyli areszt policyjny i z uwagą słuchali o pracy na stanowisku kierowania. Duże wrażenie zrobiła na nich praca kamer zamontowanych w Słupcy, z których rejestrowany obraz obserwowały na monitorach komputerowych na specjalnym stanowisku. Maluchy zachwyciły się "czarami" technika kryminalistycznego, który machając różnymi pędzelkami wyczarowywał coraz to nowe ślady, wcześniej zupełnie niewidoczne. Odbitki linii papilarnych dzieci obserwowały przy pomocy szkła powiększajacego. Dzielnicowa opowiadał o swojej pracy w rejonie i o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania oraz w przedszkolu. Maluchy dowiedziały się kim są "kryminalni" i na czym polega ich praca.

Nastepnie policjanci ruchu drogowego i zespołu patrolowo-interwencyjnego zaprosili przedszkolaków na parking. Tam czekały radiowozy i policyjne motocykle. Dzieciaki mogły zasiąść za kierownicą służbowych pojazdów i włączyć policyjne syreny. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, a także przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.