Bezpieczne ferie w gminie Powidz - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Bezpieczne ferie w gminie Powidz

Data publikacji 01.02.2017

Ferie zimowe to okres, w którym wzrasta niebezpieczeństwo wystąpienia różnorodnych zagrożeń dla dzieci i młodzieży szkolnej spędzającej czas wolny. Zagrożenia wiążą się głównie z beztroską małoletnich, czasem z nieodpowiedzialną zabawą, ale także brakiem odpowiedniego nadzoru ze strony rodziców i opiekunów. W gminie Powidz dzielnicowy chcąc przeciwdziałać opisanym zdarzeniom prowadził działania profilaktyczno – informacyjne przypominając o bezpiecznych zachowaniach podczas zimowego wypoczynku zarówno w domu, jak i na dworze.

Przed rozpoczęciem ferii, a także w trakcie ich trwania asp. Sebastian Kopczyński spotykał się z uczniami Zespółu Szkolno - Przedszkolnego w Powidzu, a także z uczestnikami zajęć organizowanych dla osób, które spędzają ferie w miejscu zamieszkania. Podczas spotkań rozmawiał o bezpiecznych zachowaniach podczas zimowego wypoczynku, o bezpieczeństwie podczas korzystania z dróg oraz uczestniczył w zajęciach dziećmi.

Wielu młodych ludzi ulega wypadkom z powodu nieprzemyślanych zabaw na śniegu i lodzie, dlatego policjant prowadził również kontrole tzw. "dzikich lodowisk", zamarzniętych brzegów jeziora niedziegielPowidzkiego - głównie przy plażach i w rejonie zamarzniętych zatok. Sprawdzał okolice sklepów pod kątem sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz kontrolował miejsca grupowania się dzieci i młodzieży w celu zapobiegania wybrykom chuligańskim. Cieszy fakt, że nie natrafił na przypadki nieodpowiedzialnych zachowań, czy przypadki łamania prawa.

Podobne działania prowadzą mundurowi w całym powiecie.