Spotkania z Bezpieczeństwem

Szkoła Podstawowa w Kotuni w kolejnym etapie wojewódzkiego konkursu o bezpieczeństwie

Data publikacji 27.01.2017

W Szkole Podstawowej w Kotuni odbyło się niecodzienne spotkanie z policjantami. Z wizytą przyjechał przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i poinformował dyrekcję oraz dzieci z klasy II, że ich praca plastyczna biorąca udział w konkursie "Elementarne zasady bezpieczeństwa" przeszła do etapu wojewódzkiego. Tym samym szkoła znalazła się w elitarnym towarzystwie kilku szkół, które zawalczą o miejsca na podium w tym przedsięwzięciu.

Konkurs "Elementarne zasady bezpieczeństwa" to część projektu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” adresowanego do najmłodszej grupy uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Został on przygotowany we współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z Bankiem Zachodnim WBK. Składa się 3 etapów. Pierwszym były lekcje przeprowadzane przez profilaktyków Policji i pracowników banku - wolontariuszy. Następnie klasy uczestniczące w zajęciach wzięły udział w konkursie plastycznym o bezpieczeństwie. Praca wykonana przez kl.II szkoły z Kotuni została wysoko oceniona, co pozwoliło na zakwalifikowanie placówki do następnego etapu. Wyróżnione 10 szkół z naszego województwa ma za zadanie przygotowywać 60 sekundowy spot o bezpieczeństwie. Gala finałowa konkursu ma odbyć się w maju 2017 w Poznaniu.

Ważne informacje dla uczniów klasy II przywiózł podkom. Szymon Witczak z Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu. Towarzyszył mu asp.sztab. Dariusz Nowicki ze słupeckiej komendy. Na zakończenie spotkania policjanci przygotowali dla dzieci specjalna prelekcję . Mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych.