U seniorów w Trąbczynie - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

U seniorów w Trąbczynie

Data publikacji 25.11.2016

Realizując założenia programu „Bezpieczne życie seniorów” policjanci ze Słupcy i Zagórowa spotkali się ze starszymi mieszkańcami Trąbczyna, aby porozmawiać z nimi o zagrożeniach, jakie mogą natrafić w życiu codziennym oraz o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Mundurowi zostali zaproszeni przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz miejscową bibliotekę.

Dla zacnych gości prelekcje poprowadzili asp.sztab. Marlena Kukawka, asp. Sztab. Artur Kamiński oraz dzielnicowy gminy Zagórów sierż.sztab. Zbigniew Królasik. Licznie zgromadzeni seniorzy dowiedzieli się, jak chronić siebie i swoje mienie przed różnego rodzaju oszustami, złodziejami i innymi osobami, które chcą wykorzystać ufność i otwartość osób starszych. Policjanci szeroko omówili metodę oszustw na wnuczka i policjanta, zalecali ostrożność w kontaktach z obcymi. Przybliżyli też zagadnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz dostępność aplikacji "Moja Komenda", dzięki której można szybko skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

Funkcjonariusze szeroko przedstawili kwestie bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Przypomnieli zasady poruszania się po drogach dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Zwrócili uwagę na podstawowe błędy popełniane przez starszych uczestników ruchu drogowego. Podkreślali znaczącą rolę elementów odblaskowych w poprawie bezpieczeństwa na drogach. Każdy senior otrzymał opaskę odblaskową oraz poradnik „Bezpieczne życie seniorów”, w którym zapisano dane kontaktowe do dzielnicowego.