Wspólny projekt policjantów i pracowników banku BZ WBK - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Wspólny projekt policjantów i pracowników banku BZ WBK

Data publikacji 20.10.2016

sp_1_-1W październiku ruszył kolejny etap projektu „Bezpiecznie, to wiedzieć i znać” adresowany do najmłodszej grupy uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Został on przygotowany we współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z Bankiem Zachodnim WBK. W powiecie słupeckim do wzięcia udziału w programie zaproszono uczniów klas drugich ze szkół podstawowych w Kotuni i Słupcy.

Projekt „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” to roczny program działań profilaktycznych składający się z 3 etapów. Pierwszym są lekcje przeprowadzane przez pracowników banku - wolontariuszy i profilaktyków Policji. Podczas lekcji dzieci dowiedzą się mi.in.: o zasadach bezpiecznego zachowania w szkole, w drodze do domu, na ulicy oraz podczas zabaw, w kontakcie ze zwierzętami oraz w stosunku do nieznajomych i obcych. Równolegle wolontariusze wspólnie z dziećmi odpowiadają na podstawowe pytania dot. finansów i bezpiecznego bankowania dostosowane poziomem wiedzy do grupy najmłodszych dzieci szkolnych. Pomaga im w tym specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna o rodzinie Finansiaków.

Klasy uczestniczące w zajęciach mogą wziąć udział w konkursie plastycznym o bezpieczeństwie. Laureaci konkursu – 10 najlepszych szkół z województwa – wejdą do II etapu projektu, w który będą przygotowywać krótkie materiały multimedialne o bezpieczeństwie.

Poniżej krótka relacja fotograficzna z pierwszych spotkań.

 

sp_1_-5
sp_1_-_2
sp_1_-_3
sp_1-_4
kotunia_4
kotunia_2
kotunia_3
sp_3_-5
sp_3_-1
sp_3_-3
sp_3-2
sp_3_-4
koniec