Spotkania z Bezpieczeństwem

Podsumowanie projektu MOŻNA INACZEJ

Data publikacji 04.12.2015

projekt_4Stowarzyszenie RAZEM WARTO ze Słupcy w mijającym tygodniu podsumowało dwa projekty. Jednym z nich był projekt dotyczący profilaktyki uzależnień „ Można inaczej”, w którym partnerem była Komenda Powiatowa Policji w Słupcy.

 

 

30 listopada 2015 r. w siedzibie Stowarzyszenie RAZEM WARTO przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyła się konferencja podsumowująca projekty :

-„Ziemia się zmienia” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz

- „Można inaczej” realizowanego w ramach programu „Profilaktyka a Ty” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Oprócz beneficjentów projektu, czyli dzieci i młodzieży na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnego samorządu, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu pan Marek Baumgart, Komendant Powiatowej Policji w Słupcy insp. Zbigniew Malina wraz z współpracownikami zaangażowanymi w realizację projektu profilaktycznego, Prezes Stowarzyszenia Rozwinąć Skrzydła pani Kamila Ossuch, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele zaangażowani przy realizacji projektów oraz przedstawiciele mediów lokalnych.

W przemówieniu otwierajacym konferencję dyrektor Irena Grzeszczak przybliżyła założenia i cele zrealizowanych projektów. Wyraziła nadzieję, że "projekty, których realizację dziś podsumowujemy, przyczynią się do utrwalenia w naszych podopiecznych poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie i życie, ale i współodpowiedzialności za środowisko przyrodnicze". Podkreśliła, że cieszy fakt, iż "kolejna grupa młodych ludzi, tak intensywnie zaangażowała się w promowanie mody na życie wolne od przemocy i uzależnień oraz w zgodzie z naturą.” W ramach projektu odbyły się spotkania z przedstawicielami policji, których zadaniem było przekazanie istotnych informacji o prawnych aspektach i konsekwencjach nadużywania alkoholu oraz narkotyków i dopalaczy. Współpracując z policją przystąpiono do ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, który oparty jest na promowaniu mody na życie wolne od przemocy i uzależnień. Beneficjenci projektu uczestniczyli w ogólnopolskim spotkaniu „Przystanek PaT” w Warszawie zorganizowanym na Sadionie Narodowym, by wspólnie z rówieśnikami z całej Polski wymieniać doświadczenia i wzajemnie inspirować się do podejmowania nowych działań przeciw uzależnieniom. Oprócz realizacji programu profilaktycznego zadbano o atrakcyjną dla młodzieży organizację wolnego czasu. Zrealizowaliśmy blok zajęć sportowych oraz muzyczno-teatralnych. Uczestnik projektu miał możliwość uczestniczenia w wyjazdach do teatru, kina czy na basen. Wycieczki wzbogacane były o treści edukacyjne z dziedziny kultury, historii czy przyrody.

 

Podczas konferencji młodzież z gimnazjum w Strzałkowie, która uczestniczyła w realizowali projektu profilaktycznego przygotowała pod kierunkiem pani Ireny Maćkowiak przedstawienie „Nie daj się – można inaczej”

Na zakończenie konferencji zostały wręczone nagrody z przeprowadzonych w ramach projektów konkursów. W ramach projektu profilaktycznego „ Można inaczej” za plakaty o tematyce profilaktyki uzależnień nagrodzeni zostali: Pola Hałas, Wiktoria Gołębiewska, Dominika Hankiewicz, Adrianna Przybylska, Wiktoria Nowowsiak, Małgorzata Kobylarek, Magdalena Górniak, Andżelika Górecka, Agnieszka Sypniewska. Nagrody wręczyła pani Dyrektor Irena Grzeszczak wraz z osobami zaangażowanymi w realizację projektu: panią Anetą Gmachowską i panią Barbarą Gulczyńską.

 

projekt_1
projekt_2
 projekt_6
projekt_3
projekt_5

 

 



Powrót na górę strony