Wizyta w komendzie - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Wizyta w komendzie

Data publikacji 16.04.2010

wizyta_maleSłupecką komendę policji odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów, porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami oraz zobaczyć w jakich warunkach pracują. Dużą atrakcją były radiowozy, do których można było wejść, usiąść za kierownicą i włączyć na chwilkę syreny a także policyjne motocykle. Wielkie zaciekawienie wzbudziła prezentowana przez technika kryminalistycznego „magiczna walizka” i sposób zabezpieczania odcisków palców. Dzieci wraz z wychowawcą miały też okazję zobaczyć stanowisko monitoringu wizyjnego.

Tym razem Komendę Powiatową Policji w Słupcy odwiedzili uczniowie z klasy pierwszej SP nr 1 w Słupcy. Dzieciom szczególnie spodobało się stanowisko kierowania i pokój techników kryminalistycznych. Dzięki gościnności oficera dyżurnego młodzi ludzie zobaczyli areszt policyjny i z uwagą słuchali o pracy na stanowisku kierowania.

 

wizyta_tech_1

 

wizyta_tech_2

Uczniowie zachwycili się czarami mł.asp. Marka Dominiaka - technika kryminalistyki, który machając różnymi pędzelkami wyczarowywał coraz to nowe ślady, wcześniej zupełnie niewidoczne. Poznały też zasady robienia zdjęć sygnalitycznych siedząc w maszynie fotograficznej. Była też okazja zrobić sobie odbitki linii papilarnych i obserwując je pod lupą porozmawiać o ich różnicach. Duże wrażenie zrobiła na nich praca kamer zamontowanych w Słupcy, z których rejestrowany obraz obserwowały na monitorach komputerowych na specjalnym stanowisku.

 

wizyta_sygnal

 

wizyta_rd

Dzielnicowy sierż. Zbigniew Stańczyk opowiadał o swojej pracy w rejonie, prezentując jednocześnie wyposażenie służbowe każdego policjanta. Mówił też o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania i w szkole. Przy okazji oglądania policyjnego motocykla sierż.sztab. Tomasz Wiśniewski z drogówki opowiedział o pracy „białych czapek”, przypominał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i podkreślił ogromną rolę elementów odblaskowych.

 

wizyta_opi

 

Wielką atrakcję dla pierwszaków przygotował sierż. Michał Marszałek, dzięki któremu dzieciaki mogły zasiąść za kierownicą radiowozu, posłuchać policyjnych syren, czy tez sprawdzić jak wygląda  miejsce dla zatrzymanych w policyjnym aucie. Na koniec wizyty pani policjantka sprawdziła wiedzę odwiedzających z zakresu numerów alarmowych, wyjaśniła skąd wziął się pomysł na maskotkę wielkopolskiej Policji i zachęcała do odwiedzania strony internetowej www.pyrek.pl. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały „pyrkowe” plany lekcji, a wychodząc umówiły się na następną wizytę.