Akcja "Słońce na drodze" - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Akcja "Słońce na drodze"

Data publikacji 15.01.2010

kopia_slonceTragiczne żniwo wypadków drogowych nie omija niestety najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Najczęściej dzieci giną lub zostają ranne, jako pasażerowie samochodów, ale znaczny udział w tej „czarnej statystyce” mają również dzieci, które uczestniczą w zdarzeniach jako piesi. Dlatego tak ważne jest przypominanie naszym pociechom jak prawidłowo poruszać się po drogach i zachęcać je do noszenia elementów odblaskowych. W piątek, 15 stycznia br., w Ratyniu policjanci ze słupeckiej komendy policji zorganizowali specjalne spotkanie z dziećmi szkoły podstawowej promujące program poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach „Słońce na drodze”.

Program ten jest częścią akcji „Podaruj dzieciom słońce”. Organizatorem działań są: Procter&Gamble, Navo PGD, agencja Data Solutions oraz Policja. Polega on m.in. na przekazywaniu dzieciom najmłodszych klas szkół podstawowych, leżących w niebezpiecznych komunikacyjnych rejonach, kamizelek odblaskowych. W województwie wielkopolskim do udziału w działaniach wytypowano 29 szkół. Jedną z nich była szkoła z naszego powiatu – Szkoła Podstawowa w Ratyniu. Oprócz kamizelek szkoły otrzymują film edukacyjny adresowany do najmłodszych, którego ideą jest promowanie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, ze szczególnym naciskiem na używanie elementów odblaskowych. Film zrealizowano w październiku 2009 r. przy współudziale Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu.

kopia_slonce_odbl

 

Przekazywanie dzieciom kamizelek odblaskowych odbyło się podczas specjalnej prelekcji przygotowanej przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. O bezpiecznym poruszaniu się po drogach i roli elementów odblaskowych opowiadał dzieciom sierż. sztab. Tomasz Wiśniewski ze słupeckiej drogówki. Wspomagali go funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, którzy również przybliżyli dzieciom pracę wojska. Uczniowie byli żywo zainteresowani tematem pogadanki, podawali przykłady nieodpowiedzialnych zachowań na drogach. Obecne na spotkaniu specjalistka ds. nieletnich - st. sierż. Iwona Górna oraz mł. asp. Marlena Kukawka rozmawiały dodatkowo z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach podczas zimowych ferii.

kopia_slonce_kamiz_1

Każdy uczeń klas I-IV otrzymał odblaskową kamizelkę. Uczniowie klasy „zerowej” dostali od policjantów elementy odblaskowe w postaci zawieszki-jabłuszka. Natomiast obecnym podczas spotkania uczniom kl. V-VI przekazano ulotki prewencyjne o tematyce antyalkoholowej. 

kopia_slonce_grup