Akcja B¡DŹ WIDOCZNY - BÊDZIESZ BEZPIECZNY zakończona - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Akcja B¡DŹ WIDOCZNY - BÊDZIESZ BEZPIECZNY zakończona

Data publikacji 13.12.2009

wor_giewart_malePiątkową wizytą w Szkole Podstawowej w Giewartowie słupeccy policjanci zakończyli akcję B¡DŹ WIDOCZNY – BÊDZIESZ BEZPIECZNY. Głównym założeniem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem małoletnich. W szkołach podstawowych wszystkich gmin powiatu słupeckiego każdy pierwszoklasista otrzymał odblaskowy woreczek na strój sportowy. Woreczki oprócz swojej praktycznej roli, spełniają zadania odblasku i dzięki nim dzieci będą lepiej widoczne w dzień i po zmierzchu. Przeprowadzenie działań było możliwe dzięki finansowemu wsparciu władz lokalnych.

11 grudnia mł. asp. Marlena Kukawka i st. sierż. Iwona Górna spotkały się w Giewartowie z uczniami klas nauczania początkowego oraz dziećmi z zerówki, aby z nimi porozmawiać o bezpiecznej drodze do szkoły. Policjantki przygotowały specjalną prelekcję dla najmłodszych o zasadach ruchu drogowego i znaczeniu odblasków. Rozmawiano również o bezpiecznych zachowaniach w domu i podczas zimowych zabaw. Szczególny nacisk położono na tematykę korzystania z urządzeń elektrycznych w domach oraz zakaz zbliżania się do urządzeń energetycznych na zewnątrz.

wor_giewart_1

 

Na koniec spotkania pierwszaki otrzymały woreczki odblaskowe zakupione przez Urząd Gminy w Ostrowitem.

wor_giewart_2
Pozostałym uczniom wręczono elementy odblaskowe (naklejki, zawieszki i kamizelki) przekazane przez koncern energetyczny ENERGA, który wspiera w powiecie słupeckim działania profilaktyczne skierowane do najmłodszych uczestników ruchu drogowego.