Wspólna akcja z ENERG¡ - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Wspólna akcja z ENERG¡

Data publikacji 13.12.2009

energa_kotunia_maleSłupeccy policjanci realizując zadania programu edukacyjnego dla dzieci Z Pyrkiem Bezpieczniej oraz akcji B¡DŹ WIDOCZNY – BÊDZIESZ BEZPIECZNY zaprosili do współpracy przedstawicieli koncernu energetycznego ENERGA Operator S.A..Koncern wspiera w powiecie słupeckim działania profilaktyczne skierowane do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzięki elementom odblaskowym przekazanym przez Energę niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, głównie piesi, będą lepiej widoczni i bezpieczni.

Pracownicy Energa Operator z oddziału w Kaliszu odwiedzili w minionym tygodniu wspólnie z funkcjonariuszami dwie szkoły podstawowe w Wólce i w Kotuni. W bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyli uczniom zagadnienia związane z korzystaniem z urządzeń elektrycznych w domach oraz przestrzegali przed zabawami przy urządzeniach energetycznych na zewnątrz. Podczas pogadanek wspierał ich Elektronek - zabawna postać testująca na sobie niewłaściwe sposoby obchodzenia się z prądem. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach i w ich pobliżu oraz o znaczeniu odblasków w ograniczaniu ilości wypadków drogowych.

energa_wolka_1energa_wolka_2energa_wolka_3

 

Na koniec spotkań każdy uczeń szkoły otrzymał niespodziankę przygotowaną przy wsparciu finansowym Energa Operator. Dzieciom z klas I-III wręczano elementy odblaskowe w postaci naklejek i  zawieszek oraz kalendarze z planem lekcji i puzzle. Młodzież z klas IV-VI wyposażono w kamizelki odblaskowe. Podjęte działania mają służyć popularyzacji wiedzy na temat elementów odblaskowych i przydatności ich noszenia.

energa_kotunia_4energa_kotunia_5

Uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej w Kotuni przygotowali dla gości i swoich kolegów specjalny występ artystyczny o właściwym korzystaniu z dróg i zachęcający do noszenia znaczków odblaskowych.

Energa Operator przekazała również kamizelki odblaskowe dla dorosłych oraz odblaskowe apteczki dla rowerzystów, które słupeccy policjanci będą wykorzystywać podczas przeprowadzania działań akcji Bądź Widoczny – Będziesz Bezpieczny od stycznia do marca 2010, a skierowanej tym razem do dorosłych uczestników ruchu – pieszych i rowerzystów.