Konkurs STOP UŻYWKOM rozstrzygnięty - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Konkurs STOP UŻYWKOM rozstrzygnięty

Data publikacji 06.12.2009

stop_uzywkom_maleW środę, 2 grudnia br., rozstrzygnięto konkurs plastyczny STOP UŻYWKOM przeprowadzony w zagórowskim gimnazjum przy współudziale słupeckiej komendy Policji. Celem konkursu było uświadomienie negatywnych skutków stosowania przez nastolatków używek takich jak narkotyki, alkohol czy nikotyna. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat, w którym przedstawili swój pogląd na temat w/w ryzykownych zachowań. Wcześniej mieli okazję wysłuchać prelekcji przygotowanej przez policjantów z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii na temat zagrożeń wynikających z posiadania i zażywania środków odurzających.

Konkurs plastyczny był podsumowaniem kampanii edukacyjno-informacyjnej związanej z kształtowaniem właściwych postaw prozdrowotnych, walką z nałogami oraz Międzynarodowym Dniem Walki z AIDS. Uczniowie zagórowskiego gimnazjum oprócz prelekcji przygotowanych przez policjantów mogli obejrzeć spektakl profilaktyczno-wychowawczy prezentowany przez Teatr Profilaktyczny im. Marka Kotańskiego w Krakowie.

Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczniów i ich prace:

I miejsce – Aneta Jakubowicz kl. 3b

II miejsce – Joanna Dominiak kl. 3d oraz Krzysztof Grzeszczak i Wiktor Witkowski kl. 3c

III miejsce – Aneta Górniak kl. 1b

Wyróżnienia: Daniel Matuszak kl. 3c, Przemysław Pijacki kl. 1d, Eliza Witkiewicz i Patrycja Zamiatała kl. 1a

Dla wymienionych nagrody ufundowała Dyrekcja szkoły oraz KPP w Słupcy w postaci książek oraz kubków i smyczy o tematyce antyalkoholowej i antynarkotykowej.

stop_uzywkom