Szkolenie z samoobrony dla kuratorów - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Szkolenie z samoobrony dla kuratorów

Data publikacji 10.11.2009

samoobrona_maleZ inicjatywy Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sadu Rejonowego w Słupcy i przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy odbyło się jednodniowe szkolenie dla kuratorów z zakresu technik samoobrony. Plan spotkania oraz zakres umiejętności, które powinni zdobyć uczestnicy zajęć przygotował sierż. Daniel Majewski z Rewiru Dzielnicowych w Słupcy, który też zajęcia przeprowadził. Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami samoobrony, które mogą okazać się przydatne podczas pełnienia służbowych obowiązków przez kuratorów, zwłaszcza w terenie.

Kuratorzy mieli okazję przećwiczyć podstawowe ciosy, uwalnianie się z chwytów, obezwładnianie za pomocą dźwigni, sprowadzanie do parteru, a także bezpieczne przewracanie się i unikanie, czy parowanie ciosów. Zaznaczył, że zdrowie i życie każdej osoby jest najważniejsze i w sytuacjach kryzysowych ratowanie się ucieczką  nie jest  rzeczą  niehonorową czy wstydliwą.

 

samoobrona_2

 

Prowadzący zajęcia podkreślił jednak, że najważniejszą rzeczą w kontaktach nawet z najbardziej agresywnym napastnikiem jest próba nawiązania rozmowy, wytłumaczenia skutków niewłaściwego zachowania, czyli stosowanie metod perswazji słownej. Kuratorom szkolenie bardzo się podobało, zachęceni z pewnością dalej będą podnosić swoje umiejętności w tym zakresie oraz ćwiczyć tężyznę fizyczną.

 

samoobrona_1