Monitoring w Słupcy - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Monitoring w Słupcy

Data publikacji 21.10.2009

mnitor_maleOd 20 października br. na terenie miasta Słupcy działa monitoring wizyjny. Przedsięwzięcie jest wspólną inicjatywą władz miasta i Policji. Kamery monitorują newralgiczne miejsca: Plac Szkolny, Plac Wolności, ulicę Traugutta oraz ulicę Browarną. Pracą kamer zajmują się dwie osoby, pracujące w systemie dwuzmianowym. W godzinach nocnych nadzór nad monitoringiem przejmuje dyżurny słupeckiej policji. Monitoring wizyjny jest jednym z elementów systemu bezpieczeństwa, ma  służyć mieszkańcom Słupcy jak i przyjezdnym. Pośrednio ma wspierać również policjantów w ich codziennej pracy.

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy udostępniła pomieszczenie dla urządzeń rejestrujących pracę kamer, które następnie „miasto” zaadaptowało w swoim zakresie i zatrudniło pracowników.

Monitoring wizyjny ma zapobiegać popełnianiu przestępstw i wykroczeń, zarówno drogowych, jak i porządkowych oraz wybryków chuligańskich. Jest przedsięwzięciem doskonale wpisującym się w ideę prewencji kryminalnej oraz realizację programu „Razem bezpieczniej”. Pozwoli także na lepsze wykorzystanie policjantów służby patrolowej, którzy będą mogli być dyslokowani w inne miejsca zagrożone przestępczością, podczas gdy w centrum Słupcy będą „czuwały” kamery. Monitoring, poprzez obserwację, pozwala kontrolować miejsca szczególnie zagrożone przestępczością i podejmować niezwłocznie decyzje mające na celu ujawnienie sprawcy czynu zabronionego.

monitor_1monitor_2monitor_3