Autochodziki bawią i uczą - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Autochodziki bawią i uczą

Data publikacji 13.10.2009

auto_maleW poniedziałkowe przedpołudnie dzieci ze słupeckich przedszkoli zasiadły na widowni kina Sokolnia. Czekały na występ swoich rówieśników i… niespodziankę. Dzięki hojności władz miasta, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie i Stowarzyszenia Ratujmy Życie w Słupcy przedszkolaki dostały AUTOCHODZIKI - zestawy zabawek edukacyjnych, które uczą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Występujących na scenie małych aktorów z Jarzębinki wspierali słupeccy policjanci i gość specjalny uroczystości – sierż. Pyrek.

Zebrani w Miejskim Ośrodku Kultury goście usłyszeli wiersze i piosenki o znakach drogowych i bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę. Policjanci ze słupeckiej drogówki mówili ze sceny o przyczynach wypadków drogowych i namawiali dzieci do poznawania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Scenografię stanowiły kolorowe elementy z zestawu Autochodzika. Zestaw składa się z blisko stu elementów. Są tam znaki drogowe, sygnalizatory, przejścia dla pieszych i przede wszystkim samochody, które maluchy mogą przypiąć specjalnymi pasami. Zabawki mogą być używane przez cały rok, zarówno w pomieszczeniach jak i na dworze. Nie służą tylko do zabawy. Ułatwiają naukę prawidłowych zasad ruchu drogowego, ale również prowadzenie zajęć rozwijających sprawność manualną czy koordynację ruchową. Dzieci poprzez zabawę jednocześnie się uczą. Mogą odgrywać role: kierowcy, pieszego czy policjanta kierującego ruchem.
auto_1auto_3

 

auto_4

 

 

auto_5

 

 

auto_7

 

 

auto_8

 

 

auto_9

 

 

auto_10

 

Na koniec uroczystego przekazania zestawów edukacyjnych przedszkolaki otrzymały z rąk policjantów balony, a sierż. Pyrek częstował cukierkami.