Lekcja z bezpieczeństwa - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Lekcja z bezpieczeństwa

Data publikacji 12.10.2009

inne_wizyta_1W czwartkowe przedpołudnie słupecką komendę policji odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kotuni. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów, porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami oraz zobaczyć w jakich warunkach pracują. Dużą atrakcją były radiowozy, do których można było wejść, usiąść za kierownicą i włączyć na chwilkę syreny. Wielkie zaciekawienie wzbudziły prezentowane przez techników kryminalistycznych „magiczne walizki” i sposób zabezpieczania odcisków palców. Dzieci wraz z wychowawczyniami, jako jedne z pierwszych, miały okazję zobaczyć tworzące się stanowisko monitoringu wizyjnego dla miasta Słupcy.
Tym razem po komendzie oprowadzały i opowiadały o pracy policjantów trzy panie w mundurach: rzecznik prasowy, specjalistka ds. nieletnich i dzielnicowa. Drugo- i trzecioklasiści z Kotuni na początku wizyty poznali komendantów tutejszej jednostki i chwilę z nimi porozmawiali. Dzięki gościnności oficera dyżurnego młodzi ludzie zobaczyli areszt policyjny i z uwagą słuchali o pracy na stanowisku kierowania. Duże wrażenie zrobiła na nich praca kamer zamontowanych w Słupcy, z których rejestrowany obraz obserwowały na monitorach komputerowych na specjalnym stanowisku. Uczniowie zachwycili się czarami techników kryminalistycznych, którzy machając różnymi pędzelkami wyczarowywali coraz to nowe ślady, wcześniej zupełnie niewidoczne. Była też okazja zrobić sobie odbitki linii papilarnych i obserwując je pod lupą porozmawiać o ich różnicach.
inne_wizyta_5
Dzielnicowa opowiadała o swojej pracy w rejonie, prezentując jednocześnie wyposażenie służbowe każdego policjanta. Mówiła też o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania i w szkole. Przy okazji oglądania radiowozów, pani od nieletnich przypominała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podkreśliła też ogromną rolę elementów odblaskowych i pasów bezpieczeństwa.
inne_wizyta_2
inne_wizyta_3

Pani rzecznik sprawdziła wiedzę odwiedzających z zakresu numerów alarmowych, wyjaśniła skąd wziął się pomysł na maskotkę wielkopolskiej Policji i zachęcała do odwiedzania strony internetowej www.pyrek.pl.
Na koniec wizyty dzieci otrzymały „pyrkowe” plany lekcji oraz elementy odblaskowe, dzięki którym będą mogły czuć się bezpiecznie na drodze i być bardziej widocznym po zmierzchu.
inne_wizyta_4