Wawrzynki słupeckie - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Wawrzynki słupeckie

Data publikacji 10.08.2009

wawrz_1W miniony weekend w Słupcy obchodzono dni patrona miasta – św. Wawrzyńca. W uroczystości WAWRZYNKOWE wpisała się również słupecka komenda Policji, przygotowując w amfiteatrze w niedzielne popołudnie specjalne stoisko prewencyjne. Dla wszystkich odwiedzających przeznaczono ulotki z poradami jak chronić własne mienie, jak bezpieczne jeździć samochodem, o szkodliwości alkoholu i narkotyków itp. Dla dzieci i młodzieży przygotowano krzyżówki, quizy i zagadki do rozwiązania, które bawiąc uczyły bezpiecznych zachowań. Nagrodami w konkursach były materiały szkolne (długopisy, plany lekcji, piórniki, zestawy do geometrii), cukierki, elementy odblaskowe, okolicznościowe kubki. Na stoisku chętni mogli skorzystać z możliwości odciśnięcia palców na poduszce daktyloskopijnej. Bardzo dużą popularnością cieszyły się zdjęcia robione przy policyjnym motocyklu.


Stoisko policyjne przygotowali funkcjonariusze słupeckiej prewencji: specjalista ds. nieletnich –  st. sierż. Iwona Górna, dzielnicowa miasta Słupcy – sierż. Małgorzata Król i sierż. sztab. Tomasz Wiśniewski z drogówki.
wawrz_8
Letnie, rodzinne festyny to świetna okazja na dotarcie do większej ilości osób z poradami dotyczącymi szeroko pojętego bezpieczeństwa. Zasada uczenia przez zabawę dobrze się sprawdza. Zawsze chętne do poznania czegoś nowego dzieci przyciągają rodziców, starsze rodzeństwo, kolegów itd. Odwiedzający stoisko odchodzą nie tylko z wiedzą, ale i nagrodami oraz miłymi wspomnieniami.
wawrz_2
wawrz_3
wawrz_4