Czerwcowe spotkania z bezpieczeństwem - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

Czerwcowe spotkania z bezpieczeństwem

Data publikacji 05.07.2009

czerw_1W czerwcu 2009 r. słupeccy policjanci przeprowadzili w szkołach szereg pogadanek na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem zasad zachowania podczas letniego wypoczynku. Uczniowie strzałkowskiego gimnazjum zaprosili nas do wzięcia udziału w debacie „Europa a prawa dziecka” z udziałem Rzecznikiem Praw Dziecka. Policjant z Posterunku Policji w Strzałkowie zorganizował w Dniu Dziecka rajd dla uczniów klas trzecich.
1 czerwca mł. asp. Marek Wiśniewski ze strzałkowskiego posterunku przy pomocy zaprzyjaźnionych z nim osób zorganizował w dniu dziecka rajd pieszy połączony z przejażdżką samochodem strażackim oraz pieczeniem kiełbasek przy ognisku. W wóleckim lesie spotkały się z myśliwym Stefanem Śmidowiczem z koła łowieckiego „TUMAK”, który opowiedział im o zwierzętach oraz działalności myśliwych. Podczas dalszego marszu w rejonie miejscowości Podkornaty dzielni strażacy z OSP Strzałkowo zaprezentowali akcję gaśniczą, w której wzięli również udział uczestnicy rajdu.
czerw_2
12 czerwca specjaliści do spraw nieletnich odwiedzili gimnazjalistów w Zagórowie aby porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacji.

15 czerwca w Strzałkowie odbyła się debata z udziałem ministra Marka Michalaka – Rzecznika Praw Dziecka oraz społeczności szkolnej i samorządowej. W spotkaniu brała również udział sierż. Iwona Górna – specjalista ds. nieletnich KPP Słupca. Uczestnicy debaty dyskutowali o prawach dziecka w Europie. Mieli też okazję podziwiać specjalną wystawę plakatów, które wykonała młodzież gimnazjum oraz obejrzeli widowisko artystyczne traktujące o historii ludzkości, wolności człowieka i prawach dziecka.
czerw_3

16 czerwca w Kotuni słupeccy policjanci odwiedzili przedszkolaków, gdzie wspólnie z Pyrkiem uczyli ich bezpiecznych zasad zachowania.

17 czerwca dzielnicowy sierż. Leszek Woźniak wraz z sierż. Iwoną Górną uczestniczyli w dyskusji przygotowanej przez uczniów szkoły podstawowej w Wólce na temat „Bądźmy ostrożni, bądźmy uważni”.
czerw_4

18 czerwca dzielnicowa sierż. Małgorzata Król wraz z sierż. Iwoną Górną przygotowały gry i zabawy połączone z rozmową na temat bezpieczeństwa w domu i na wakacjach dla przedszkolaków słupeckiego przedszkola nr 1. 
czerw_5

21 czerwca podczas festynu z okazji obchodów „Dni Ostrowitego” policjanci słupeckiej komendy przygotowali stoisko prewencji kryminalnej. Dzieci oraz ich rodzice mieli okazję rozwiązywać wspólnie zagadki, krzyżówki oraz szarady i rebusy o bezpieczeństwie. Mogli oglądać wyposażenie służbowe policjantów, nowe radiowozy i motocykle. Każdy, kto odwiedził stoisko nie odszedł z pustymi rękoma. Do uczestników festynu trafiły gadżety, elementy odblaskowe oraz ulotki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podczas wakacji.
czerw_6

czerw_7