"Bądź widoczny - będziesz bezpieczny " w Ostrowitem - Spotkania z Bezpieczeństwem - KPP Słupca

Spotkania z Bezpieczeństwem

"Bądź widoczny - będziesz bezpieczny " w Ostrowitem

Data publikacji 20.11.2009

wor_ostr_217 listopada br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy odwiedzili pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Spotkanie to było kolejnym etapem akcji  B¡DŹ WIDOCZNY – BÊDZIESZ BEZPIECZNY, która została przygotowana przy współpracy z samorządami lokalnymi. Każdy uczeń otrzymał odblaskowy woreczek na strój sportowy, który oprócz swojej praktycznej roli, spełnia zadania odblasku i sprawi, że dzieci będą lepiej widoczne w dzień i po zmierzchu.

 

Pomysłodawczyni akcji – specjalista ds. nieletnich st. sierż. Iwona Górna wraz z Kierownikiem Posterunku Policji w Orchowie – asp. sztab. Stanisławem Łagutoczkinem, przygotowali dla dzieci specjalną prelekcję o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i o roli elementów odblaskowych w ograniczaniu ilości wypadków drogowych.

 

wor_ostr_1

 

Funkcjonariusze znaleźli też czas na rozmowę z pierwszakami o pracy policjantów i o bezpiecznych zachowaniach w szkole i w domu. Na koniec każdy uczeń dostał odblaskowy woreczek na strój sportowy, choć nie tylko... Dzieci stwierdziły, że woreczek będzie pomocny do wielu innych celów i prześcigały się w pomysłach na wykorzystanie woreczka.

 

wor_ostr_3

Dziękujemy obecnej na spotkaniu pani redaktor z Gazety Słupeckiej Ewelinie Filipczak za udostępnienie zdjęć, które wykorzystano na stronie internetowej.