BEZPIECZNE ŚWIĘTA - Przypominamy, ostrzegamy - KPP Słupca

Przypominamy, ostrzegamy

BEZPIECZNE ŚWIĘTA

Data publikacji 02.04.2021

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Z uwagi na panującą pandemię, po raz kolejny będą inne niż dotychczas. Ze względu na wprowadzone obostrzenia zalecane jest, by pozostać w domach i spędzić ten czas z najbliższymi.

Do tej pory popularną formą spędzania Świąt były także kilkudniowe wyjazdy połączone z wypoczynkiem. Tym razem jednak apelujemy, by dostosować się do obowiązujących nakazów i zakazów określonych przepisami.  

Jeżeli podejmiemy decyzję o wyjeździe pamiętajmy, by siadając za kierownicę bezwzględnie zadbać o bezpieczeństwo własne, pasażerów, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, dokładnie zaplanujmy trasę, uwzględniając przerwy na odpoczynek. Przestrzegajmy przepisów i ograniczeń. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i wymuszanie pierwszeństwa to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Policjanci będą również sprawdzali trzeźwość kierowców przez cały, świąteczny okres.

Apelujemy o rozważną jazdę – aby ten świąteczny okres był czasem wypoczynku, radości i uśmiechu, aby nie został przerwany drogową tragedią.

KWP Poznań

  • BEZPIECZNE ŚWIĘTA