Policyjne działania przed świętami - Przypominamy, ostrzegamy - KPP Słupca

Przypominamy, ostrzegamy

Policyjne działania przed świętami

Data publikacji 20.12.2016

Policjanci wspierani przez inne służby prowadzą przed świętami działania prewencyjne mające zapobiegać przypadkom kradzieży kieszonkowych, kradzieży choinek i drewna z lasu, nielegalnego poławiania ryb oraz innym przypadkom szkodnictwa leśnego i wodnego. Mundurowi kontrolują również miejsca sprzedaży materiałów pirotechnicznych oraz punkty obrotu żywymi rybami.

Biorąc pod uwagę nasilenie się różnego rodzaju zdarzeń kryminalnych i porządkowych w okresie bezpośrednio poprzedzającym święta Bożego Narodzenia wspólne działania służb zaplanowano w rejonach leśnych i wodnych naszego powiatu oraz na targowiskach. W przedsięwzięciu biorą udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy oraz funkcjonariusze Straży Leśnej i Państwowej Straży Rybackiej.

Mundurowi prowadzą kontrole punktów sprzedających choinki, żywe ryby, miejsca sprzedaży fajerwerków. Policjanci patrolowali targowiska, rozmawiali z kupującym i sprzedającymi. Radzą jak chronić mienie, aby nie zostać okradzionym przez kieszonkowców.

Wspólne patrole różnych służb sprzyjają poprawie bezpieczeństwa, ładu i utrzymania porządku publicznego. Cyklicznie organizuje się akcje, gdzie dyslokuje się zwiększone siły i środki, aby przeciwdziałać różnym przejawom nierespektowania prawa.