Bezpieczne ferie na drogach - Przypominamy, ostrzegamy - KPP Słupca

Przypominamy, ostrzegamy

Bezpieczne ferie na drogach

Data publikacji 22.01.2016

autobus_kontrola_2_8212_kopiaPolicjanci prowadzą akcję „Bezpieczne ferie”. Aby na drogach było bezpieczniej sprawdzają trzeźwość i uprawnienia kierowców. Kontrolują też prędkość i stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Szczególną uwagą objęci kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież. W pierwszym tygodniu ferii policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy oraz podległych jej posterunków policji przeprowadzili kilka takich kontroli. Nie zanotowano żadnych nieprawidłowości.

Przed wyjazdem (odpowiednio wcześnie) można skontaktować sie z Wydziałem Ruchu Drogowego i umówić na sprawdzenie autokaru. Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu, sprawność psychofizyczną kierowcy, jego uprawnienia oraz trzeźwość.

Każdy może za pomocą strony internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl sprawdzić pojazd, którym dziecko wyruszy w podróż. „Bezpieczny Autobus" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę można się upewnić czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą jechać, ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie. Usługa wyświetla informacje gromadzone od momentu pierwszej rejestracji autobusu w Polsce. Pozwala sprawdzić m.in.:

  • czy pojazd posiada ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

  • czy pojazd posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne wraz z informacją kiedy powinno się odbyć kolejne badanie,

  • stan licznika odnotowany podczas ostatniego badania technicznego (uwaga: system gromadzi informacje o stanie licznika począwszy od 2014 roku)

  • dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu,

  • czy pojazd jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.

 

autobus_kontrola_2
autobus_naklejka
powidz_kontrola