Uważaj na kieszonkowców! - Przypominamy, ostrzegamy - KPP Słupca

Przypominamy, ostrzegamy

Uważaj na kieszonkowców!

Data publikacji 27.03.2015

z_kiesz_torbaKażdego dnia ofiarami złodziei kieszonkowych padają klienci centrów handlowych, targowisk, osiedlowych ryneczków, a także pasażerowie korzystający ze środków komunikacji miejskiej. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność zwłaszcza w okresie przedświątecznym podczas robienia zakupów, czy wyjazdów. Należy pamiętać, że kieszonkowiec, to osoba niczym nie wyróżniająca się z otoczenia.

Jak nie stać się ofiarą kieszonkowca? Policjanci zachęcają do skorzystania z kilku prostych rad:


1. Unikaj noszenia telefonu czy portfela w tylnej kieszeni spodni. Wartościowe przedmioty noś przy sobie w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym; w wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki, w przedniej kieszeni spodni.
2. Pamiętaj, żeby zawsze dokładnie zamykać torebkę czy plecak.
3. Unikaj noszenia torebki na pasku z tyłu, portmonetka zawsze powinna znajdować się na dnie torebki lub w jej wewnętrznej kieszeni.
4. Pilnuj, żeby nie zostawiać swojej własności w przypadkowym miejscu np.  torebki w przymierzalni, telefonu , czy portfela na sklepowej ladzie.
5. Unikaj zachowań, które mogą przyciągnąć uwagę kieszonkowca, nie demonstruj zawartości portfela, nie przeliczanie pieniędzy w kolejce do kasy.
6. Jeśli nie pamiętasz numeru PIN nigdy nie przechowuj go razem z kartą bankomatową czy kredytową.
7. Unikaj noszenie przy sobie dużej ilości gotówki, nie zabieraj do sklepu więcej pieniędzy niż to konieczne.
8. W punktach usługowych czy restauracjach nie pozostawiaj torebki na wieszaku czy poza polem widzenia np. na oparciu krzesła.
9. Klucze do mieszkania noś zawsze w innym miejscu niż dokumenty.