Pamiętajmy o bezdomnych i samotnych - Przypominamy, ostrzegamy - KPP Słupca

Przypominamy, ostrzegamy

Pamiętajmy o bezdomnych i samotnych

Data publikacji 29.11.2013

z_bezdomnyZ dnia na dzień noce są coraz zimniejsze. Za nami pierwsze przymrozki, wkrótce zima. Nadchodzi trudny czas dla osób bezdomnych, samotnie mieszkających, starszych, czy schorowanych. Status materialny, albo choroba nie pozwalają na dostateczne zadbanie o siebie, opał, jedzenie. Utrzymujący się niskie temperatury mogą doprowadzić do śmierci osób przebywających na wolnym powietrzu, ale również i tych przebywających w pomieszczeniach bez ogrzewania. Policjanci proszą o informacje o każdej osobie mogącej potrzebować pomocy.

Policjanci apelują o informowanie o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zainteresujmy się losem samotnie mieszkających, osób w podeszłym wieku, chorych, niepełnosprawnych. Nie bądźmy obojętni. Być może Państwa pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie, także osób nietrzeźwych, przebywających na zewnątrz lub szukających schronienia w opuszczonych mieszkaniach, budynkach, piwnicach, na ogródkach działkowych.

Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji, czy miejscowego ośrodka pomocy społecznej.  Czyjeś życie może zależeć od Was.