Bezpieczny wypoczynek nad wodą - porady - Przypominamy, ostrzegamy - KPP Słupca

Przypominamy, ostrzegamy

Bezpieczny wypoczynek nad wodą - porady

Data publikacji 29.07.2013

policyjna_lodzZ każdym dniem rośnie liczba utonięć. Często słyszy się o drobnych kradzieżach rzeczy pozostawionych na plaży bez opieki. Od naszego rozsądku i odpowiedzialności zależy, jak zapamiętamy tegoroczne wakacje. Policjanci apelują o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpieli na akwenach wodnych. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które uchronią nas przed przykrymi sytuacjami.

Jeśli to możliwe, korzystaj tylko z kąpielisk strzeżonych.

Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzaj się gwałtownie w wodzie – rób to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego.

Nie skacz do płytkiej wody – taki skok może zakończyć się urazem kręgosłupa, często nieodwracalnym kalectwem, a nawet śmiercią.

Szczególną ostrożność zachowaj podczas korzystania z kąpieli w morzu lub rzekach, gdyż posiadają one nieustabilizowane dno.

Jeżeli piłeś alkohol, nie kąp się - ogranicza on wyobraźnię i fałszuje ocenę sytuacji, może stać się przyczyną nieszczęścia.

Dzieci muszą korzystać z wypoczynku nad wodą tylko pod opieką dorosłych.

W trakcie korzystania z jednostek pływających dbaj o to, aby mieć założony kapok - bezwzględnie nakazuj swoim dzieciom ich noszenie.

Nie zabieraj na plażę żadnych wartościowych przedmiotów - wychodząc do wody trzeba pozostawić swoje rzeczy pod opieką kogoś zaufanego, kto w czasie twojej kąpieli nie odejdzie od koca czy leżaka.