Bezpieczne wakacje-porady dla dorosłych: włamania do mieszkań - Przypominamy, ostrzegamy - KPP Słupca

Przypominamy, ostrzegamy

Bezpieczne wakacje-porady dla dorosłych: włamania do mieszkań

Data publikacji 17.06.2010

wakacjeRozpoczął się okres urlopów. Upragniony wypoczynek może zakłócić wiadomość o włamaniu do pozostawionego bez opieki mieszkania czy domu. Co należy wiedzieć, co zrobić, aby zapobiec niemiłej niespodziance? Słupecka Policja rozpoczyna akcję informacyjną dla dzieci i dorosłych dotyczącą bezpiecznych zachowań podczas letnich miesięcy.

Policja radzi:

* Wyjeżdżając, zostaw swoje mieszkanie pod opieką zaufanych sąsiadów, znajomych lub członków rodziny. Pozostaw im klucze i koniecznie kontakt do siebie (adres miejsca pobytu, numer telefonu).

* Nie pozostawiaj w mieszkaniu gotówki lub biżuterii. Na czas wyjazdu umieść je w banku lub przekaż zaufanym osobom.

* Nie chwal się i nie rozpowiadaj wśród obcych o swoich planach wakacyjnych, związanych zwłaszcza z perspektywą dłuższego wyjazdu.

* Wyjeżdżając z domu nie zostawiaj śladów wskazujących na nieobecność domowników. Poproś rodzinę lub sąsiada o zabieranie poczty sprzed drzwi lub ze skrzynki, pozwól na wizytę w domu aby choć na chwilę zapalić światła.

* Jeżeli posiadasz w mieszkaniu cenne przedmioty postaraj się właściwie zabezpieczyć mieszkanie. Wyposaż je w kraty zewnętrzne i zamki antywłamaniowe. Jeżeli nie jesteś pewien, czy wybrałeś właściwy sposób zabezpieczenia mieszkania, zwróć się o fachową pomoc np. do policjantów.

 

Słupecka Policja w okresie letniego wypoczynku będzie prowadziła intensywne działania „Bezpieczne wakacje” zmierzające do zminimalizowania zagrożeń i podnoszenia poczucia bezpieczeństwa w powiecie. Policja będzie nadzorować akweny wodne, wzmagać kontrole drogowe. W miejscowościach wypoczynkowych policjanci pokazywać się będą częściej. Nadzorem objęte zostaną okolice dyskotek, wnikliwej kontroli poddane będą miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu.