Bezpieczny weekend - ZNICZ 2009 - Przypominamy, ostrzegamy - KPP Słupca

Przypominamy, ostrzegamy

Bezpieczny weekend - ZNICZ 2009

Data publikacji 31.10.2009

cmentarz_maleNa terenie powiatu słupeckiego, podobnie jak w całym kraju, w dniach 30.10.2009 r. – 2.11.2009 r. trwa akcja ZNICZ 2009. Obchody dnia Wszystkich Świętych powodują duże natężenie ruchu na głównych trasach komunikacyjnych oraz w okolicach cmentarzy. Może to skutkować wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa oraz zakłóceniami w płynności ruchu. Aby zapobiec zdarzeniom drogowym na drogach oraz w okolicach cmentarzy, skierowane zostaną dodatkowe patrole policyjne wspomagane przez Żandarmerię Wojskową. Policjanci w czasie służby patrolowej będą zwracać również uwagę na ewentualne kradzieże i uszkodzenia mienia, będą zdecydowanie reagować na popełnianie wykroczeń oraz  eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

Podobnie jak w latach poprzednich, aby zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym, po wspólnych uzgodnieniach Urzędu Miasta Słupcy i Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, postanowiono o zmianie organizacji ruchu w okolicy słupeckiego cmentarza.

Wyznaczono dodatkowe parkingi: przy kaplicy cmentarnej (wjazd od ul. Koszuckiej, wyjazd ul. Cmentarną), na terenie zielonym przy ul. Koszuckiej (naprzeciwko cmentarza) i na terenie cmentarza. Obowiązuje zakaz parkowania po prawej stronie ul. Koszuckiej. Dodatkowo można parkować na ul. Gajowej po stronie prawej; ulica ta na czas święta będzie ulicą jednokierunkową. Przy wyjeździe z ul. Koszuckiej na ul. Warszawską będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo. Ruch pojazdów ul. Szeluty będzie odbywał się bez zmian. Parkingi są niestrzeżone.

Nadzór nad prawidłowością  ruchu i parkowania sprawować będzie Policja.

Rady i zachęty na najbliższe dni:
– aby ograniczyć liczbę samochodów parkowanych przed cmentarzami radzimy skorzystać z możliwości podwożenia przez rodzinę lub inne osoby,
– rozplanować wizyty na cmentarzach na cały dzień, nie tylko po mszach w kościołach,
– kierować samochodami tak, aby nie utrudniać innym parkowania i wyjazdu,
– wybierać się w podróż sprawnym samochodem,
– dostosować prędkość do panujących na drodze warunków, zapinać pasy bezpieczeństwa,
– zachować szczególną uwagę w rejonie cmentarzy i w terenie zabudowanym,
– piesi i rowerzyści powinni zaopatrzyć się w elementy odblaskowe,
– w zaparkowanych pojazdach nie pozostawiać dokumentów, czy wartościowych przedmiotów,
– kupując kwiaty, znicze na targach, przed cmentarzami pamiętajmy, aby nie tracić  z oczu torebek, bagażu, portfeli.

Przypominamy, że sami jesteśmy odpowiedzialni za własne mienie i bezpieczeństwo!