Zestarzałem się ale czy aby na pewno - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Zestarzałem się ale czy aby na pewno

za_zaslugi15 maja 70 urodziny obchodził  Władysław Furmaniak, emerytowany Kierownik Referatu Dzielnicowych, radny  Rady Miasta Słupca 7 kadencji, założyciel i pierwszy Przewodniczący Stowarzyszenia „Klub Emerytów i Rencistów Policji w Słupcy”, członek Zarządów  Koła Myśliwskiego i Koła Wędkarskiego, były Społeczny kurator Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Słupcy.

15 maja 1941 r. to szczęśliwy dzień dla rodziny Furmaniaków. Właśnie tego dnia w miejscowości Kąty na świat przyszedł mały Władek. Jednak Szkołę Podstawową skończył w miejscowości Ratyń. Następnie młody Władek swoje kroki skierował do Technikum Rolniczego w Witkowie. Życie zawodowe rozpoczął pierwszą pracą w Mleczarni w Cieninie Kościelnym. W 1961 roku jak każdy zdrowy mężczyzna w tym okresie rozpoczął Zasadniczą Służbę Wojskową. Po jej odbyciu czyli po dwóch latach ponownie wrócił do swojej pierwszej pracy. W listopadzie 1963 roku skierował swoje kroki do służby w Milicji Obywatelskiej. Do maja 1966 roku pracował na terenie Poznania. Po tym czasie skierowany był do pracy w Komendzie Powiatowej w Słupcy na stanowisku dzielnicowego gminy Młodojewo. W 1977 roku oddelegowany został do pracy w Posterunku Milicji w Pyzdrach na stanowisku p.o. Komendanta. W 1978 roku wrócił do Słupcy na stanowisko Kierownika Referatu Dzielnicowych. Z tego to stanowiska w dniu 1 listopada 1988 roku przeszedł na emeryturę. Jednak nie zasiadł w ciepłych kapciach przed telewizorem. Nadal był i jest bardzo aktywny. Podjął społeczną pracę jako Społeczny Kurator Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Słupcy, wykorzystywał swe doświadczenie jakie zdobył przez lata pracy. Przez okres 7 kadencji był radnym Rady Miasta Słupca. Jest członkiem i aktywnie działa w Kołach Wędkarskim i Myśliwskim. W styczniu 2001 roku stał się jednym z założycieli Stowarzyszenia o nazwie „Klub Emerytów i Rencistów Policji w Słupcy” i został wybrany jako pierwszy jego przewodniczący. W organizacji emeryckiej zrzeszającej emerytów i rencistów policyjnych jako członek działa do dzisiaj.

W dniu 18 maja 2011 roku odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Słupcy. Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Słupca p. Michała Pyrzyka posiedzenie to odbyło się na terenie urzędu. Na spotkanie to został  zaproszony jubilat Władysław Furmaniak. Po złożeniu solenizantowi życzeń przez Zarząd, Prezes Zarządu Kazimierz Waleryszak, udekorował go medalem „Za zasługi” oraz dyplomem. Natomiast przy kawie i cieście przyszedł czas na wspomnienia.

Zresztą kto nie zna pana Władka mknącego ulicami miasta na swoim składaku. Chociaż ostatnio prawdopodobnie coraz częściej przesiada się za stery swego wozu, tj. Fiata 126p. Panie Władku życzymy 100 lat. 

 

dyplom_w_f
odczyt_w_f