80 lat i jeszcze... - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

80 lat i jeszcze...

em_4Dzień 6 kwietnia 1931roku to szczęśliwy dzień dla jednego z członków naszego Stowarzyszenia. Tego to dnia w miejscowości Kozarzew urodził się  Henryk Pawlak. Jego początkowe życie związane było z Kazimierzem Biskupim, Koniem, Żaganiem, Wrocławiem i Świnoujściem. Zasadniczą służbę wojskowa odbył w jednostce w Elblągu jako czołgista. Wojsko opuszcza w stopniu chorążego. W 1954 roku rozpoczyna prace w milicji. Z uwagi na sportowe wykształcenie zajmuje się sportem , strzelaniem i samoobroną  w jednostce milicji w Słupcy. Następnie przechodzi na stanowisko inspektora ds. wykroczeń. Po czym zostaje kierownikiem jednostki milicji  w Słupcy. Z takiego też stanowiska w 1987 roku odchodzi na emeryturę w stopniu majora.

Jubilat przez 15 lat był prezesem Koła Wędkarskiego w Słupcy a wcześniej przez 5 lat jego wiceprezesem.

Uroczystości rodzinne z tej okazji odbyły się w Gospodarstwie Agroturystycznym we Wrąbczynkowskich Holendrach. Na zaproszenie rodziny Koło SEiRP w Słupcy reprezentowali: Prezes Zarządu Kazimierz Waleryszak, Skarbnik Zenon Harmaciński, Członek zarządu Zbigniew Włodarczyk. Złożono życzenia w imieniu członków Koła SEiRP :

Szanowny Jubilacie życzymy Ci abyś nigdy nie przestał marzyć, bo marzenia pozwalają przetrwać wszystkie trudne chwile, byś potrafił nadal dawać radość, by niebo nad tobą było jaśniejsze i by otaczali Cię ludzie życzliwi.

Szanowny Seniorze stajemy tu przed Tobą , jako dawni Twoi podwładni z wyrazami szacunku dla Ciebie, z podziękowaniem za naukę własnej godności i szacunku dla drugiego człowieka.

Ponadto zarząd Koła SEiRP w Słupcy podjął uchwałę nr. 4/2011 o uhonorowaniu Henryka Pawlaka medalem okolicznościowych wydanym z okazji XX - lecia Stowarzyszenia. 

 

em_4
em_1
em_2
em_3