Kryształowe Gwiazdy dla słupeckich policjantów - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Kryształowe Gwiazdy dla słupeckich policjantów

gwiazdy28 listopada br. po raz dziesiąty specjalnym wyróżnieniem zostali uhonorowani policjanci, którzy swoją postawą udowodnili czym jest służba na rzecz drugiego człowieka. Nagrody wręczone 120 policjantom i policjantkom ufundowane zostały przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Kryształowa Gwiazda” to szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania. Ta prestiżowa nagroda wręczana jest policjantom z Wielkopolski już od dziesięciu lat. Stanowi ona wyraz uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy w trakcie codziennej służby, narażając swoje życie lub zdrowie przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.

28 listopada w podpoznańskim Trzebawiu odbyła się tegoroczna, 10. uroczysta gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd”. Swoją wdzięczność i uznanie dla zgromadzonych na gali policjantów wyrazili zaproszeni goście, wśród znaleźli się: Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz fundatorzy nagrody - Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary. W gronie zaproszonych gości obecni byli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, urzędów i instytucji oraz kapelan KWP w Poznaniu ks. prałat Stefan Komorowski, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.

Słupeccy policjanci wyróżnieni „Kryształową Gwiazdą”  to sierż. sztab. Daniel MAJEWSKI oraz st. asp. Ryszard  BŁASZCZAK. Funkcjonariusze ci w ubiegłym roku dzięki swojemu zdecydowaniu uratowali życie 4 osobom, które znajdowały się w zadymionym pojeździe.

22 października około godz. 13.50 w Słupcy na parkingu na ulicy Berlinga 26 policjanci z Wydziału Kryminalnego zauważyli stojący samochód m-ki Audi, z którego wnętrza wydobywał się dym. W pojeździe przebywały nieświadome zagrożenia  trzy kobiety i dziecko. Funkcjonariusze natychmiast ewakuowali z pojazdu osoby,  aby zapobiec potencjalnemu zatruciu się  toksycznym dymem. Mieszkanki naszego powiatu, jak same relacjonowały, nie wiedziały jak się zachować w obliczu nowej dla nich sytuacji, która zupełnie je zaskoczyła. Następnie policjanci polecili kierowcom aut znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie audi przeparkowanie samochodów w celu uniknięcia potencjalnego zapalenia się ich. Na miejsce wezwano straż pożarną. Funkcjonariusze sprawdzili auto chcąc ustalić przyczynę pojawienia się dymu. Pod tylną kanapą znaleźli płonący akumulator, od którego zapaliło się siedzisko kanapy. Natychmiast użyli gaśnicy samochodowej do ugaszenia ognia, rozłączyli akumulator i zdemontowali go. Po sprawdzeniu samochodu okazało się, że w bagażniku znajdowała się kilkudziesięciolitrowa butla gazu LPG. Prawdopodobnie szybka reakcja policjantów uratowała zdrowie, a być może i życie wspomnianym osobom.

 

gwiazda_1
gwiazda_2
gwiazda_maj
gwiazda_wspolne