Wyróżnienia dla słupeckich policjantów - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Wyróżnienia dla słupeckich policjantów

gwiazda_13__1a29 listopada na ręce 72. policjantów i policjantek z terenu Wielkopolski, którzy swoją postawą udowodnili, że służba w Policji to przede wszystkim działanie na rzecz drugiego człowieka i niesienie pomocy nawet z narażeniem własnego życia, zostały złożone podziękowania za wzorową i ofiarną służbę. Funkcjonariusze otrzymali  „Kryształowe Gwiazdy” lub okolicznościowe dyplomy. Wśród nich znalazła się czwórka policjantów  z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Nagrody  ufundowane zostały przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. „Kryształowa Gwiazda” to prestiżowa nagroda wręczana już od dziewięciu lat wielkopolskim policjantom. Jest wyrazem uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy pełniąc codzienną służbę narazili swoje życie lub zdrowie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia lub też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka.
Tegoroczna uroczysta gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” odbyła się w podpoznańskim Trzebawiu. Nagrody i wyróżnienia wręczyli policjantom Wielkopolski Komendant Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, Wicewojewoda Wielkopolskiego Przemysław Pacia oraz Przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary.

Wśród laureatów znaleźli się słupeccy policjanci. Jeden z nich dyżurny asp. sztab. Jan JARZ¡BEK wyróżniony został „Kryształową Gwiazdą” . St. sierż. Łukasz JARZ¡BEK, sierż. Wiktor MIKOŁAJCZYK oraz sierż. sztab. Dawid ZABOROWICZ zostali wyróżnieni dyplomami okolicznościowymi. Wszyscy brali udział w akcji ratowniczej w dniu 3 lipca br. Dyżurny KPP w Słupcy współdziałając z policjantami w terenie ustalił miejsce pobytu desperatki, która chciała sobie odebrać życie poprzez zażycie dużej ilości lekarstw. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze podjęli skuteczną akcję resuscytacji ratując kobiecie życie. Na uroczystości słupecką komendę reprezentowali również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy mł.insp. Jan Rabiej oraz kom. Gabriel Hibner Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Słupcy.

 

gwiazda_13__1
gwiazda_13_2
ojciec_i_syn
krysztalowe_gwiazdy_18