Zapraszamy do udziału w debacie społecznej w Powidzu - Spotkania - KPP Słupca

Zapraszamy do udziału w debacie społecznej w Powidzu

Data publikacji 10.05.2017

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł cyklu debat społecznych, które będą organizowane w 2017 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. Tegoroczna inauguracja spotkań z mieszkańcami odbędzie się 19 maja o godz. 17.00 w Powidzu w Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy!

Debaty społeczne weszły już na stałe do kalendarza wydarzeń każdej jednostki Policji. Dzięki spotkaniom tego typu, miejscowi policjanci mają możliwość poznania dręczących społeczeństwo problemów, mogą bezpośrednio odpowiedzieć na nurtujące mieszkańców pytania. Debaty mają na celu określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie ograniczania oraz przeciwdziałania różnym zagrożeniom.

Tematyka tegorocznych debat to przede wszystkim Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jej funkcjonowanie oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. Mieszkańcy dowiedzą się też o działalności profilaktycznej Policji, programie„Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja komenda”. Jak zawsze ważnym elementem debaty będzie dyskusja dotycząca bezpieczeństwa.

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ! Zapraszamy!