Debata społeczna w Ostrowitem - Spotkania - KPP Słupca

Debata społeczna w Ostrowitem

debata_ostr_2Za nami kolejna debata społeczna zorganizowana przez słupecką policję w naszym powiecie. Tym razem funkcjonariusze zaprosili do wspólnej dyskusji o szeroko rozumianym bezpieczeństwie mieszkańców gminy Ostrowite. Takie spotkania są niezwykle istotnym elementem dialogu między mieszkańcami a policją. Dają możliwość zdiagnozowania potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa oraz pozwalają na bezpośrednią i szybką wymianę informacji.

Trzecia w tym roku debata organizowana była pod hasłem „Decydujmy wspólnie”. Komendę Powiatową Policji w Słupcy reprezentował komendant insp. Zbigniew Malina, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Robert Górny oraz kierownik Posterunku Policji w Orchowie asp.sztab. Stanisław Łagutoczkin.  Na sali nie zabrakło Wójta Gminy Ostrowite Henryka Tylmana, radnych, sołtysów, przedstawicieli instytucji i oczywiście samych mieszkańców gminy. Licznie przybyli również policjanci z miejscowego posterunku.

Uczestnicy debaty zgłaszali różne problemy. Dotyczyły przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz miejscu zamieszkania. Spotkanie zdominowała tematyka dróg, ich właściwego oznaczenia, przebudowy, czy korzystania z nich przez kierowców samochodów ciężarowych i motocyklistów. Mieszkańcy gminy Ostrowite prosili też o częstsze patrole policyjne z uwagi na kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością, kontrole funkcjonariuszy w okolicach cmentarzy ze względu na liczne kradzieże z grobów, poruszono temat młodzieży spożywającej alkohol w godzinach popołudniowych w okolicach szkół, mówiono o problemie wałęsających się psów. Na część wniosków mieszkańcy otrzymali odpowiedzi już podczas samej debaty. Inne zostały zapisane z poleceniem komendanta wdrożenia ich przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Część wniosków zostanie przekazana do zarządców dróg.

Na zakończenie spotkania dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Ostrowitem wszyscy otrzymali elementy odblaskowe, aby jako piesi uczestnicy ruchu drogowego byli lepiej widoczni na drogach.

 

debata_ost_1a
debata_ostr_3
debata_ostr_4