Dodatkowy zespół policjantów w okresie letnim w gminie Powidz - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Dodatkowy zespół policjantów w okresie letnim w gminie Powidz

Data publikacji 09.06.2021

Zgodnie z decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy, dla zapewnienia właściwego stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego na wodach i terenach przywodnych w okresie letnim, tworzy się nieetatowy Zespół Policji w siedzibą w Powidzu. Będzie on działał od 25 czerwca do 15 września 2021 r..

Siedzibą Zespołu będzie pomieszczenie przekazane do użytkowania przez samorząd gminy Powidz przy Parku Powstańców Wielkopolskich. Do pełnienia służby przewidziano 6 policjantów, z czego: 3 z Posterunku Policji w Strzałkowie, 1 z Wydziału Prewencji ze Słupcy oraz 2 z Oddziału Prewencji w Poznaniu. Oczywiście policjanci z Zespołu będą wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Kryminalnego w razie potrzeby, ale również przez Żandarmerię Wojskową, czy WOPR podczas działań na Jeziorze Powidzkim.

Naszym priorytetem są służby w terenie, bliżej ludzi, aby szybciej reagować na zgłoszenia. W gminie Powidz w okresie letnim najczęściej zgłaszane są problemy z parkowaniem, w dalszej kolejności interwencje dotyczące zakłócenia porządku publicznego lub ciszy nocnej. Liczymy, że liczniejsza obecność policjantów w Powidzu pomoże rozwiązać większość problemów.