Policyjni biegacze z Koroną Maratonów i Półmaratonów - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Policyjni biegacze z Koroną Maratonów i Półmaratonów

Data publikacji 20.09.2019

Dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, których pasją jest bieganie, spełnili w minioną niedzielę swoje marzenia i osiągnęli życiowe sukcesy. Jeden z nich ukończył Koronę Maratonów, drugi Koronę Półmaratonów. Mowa o dwóch dzielnicowych z gminy Ostrowite, którzy na co dzień służą w Posterunku Policji w Orchowie.

Aby stać się zdobywcą „korony” należy ukończyć pięć maratonów lub półmaratonów w pięciu miastach. W przypadku dłuższego dystansu biegacz ma na to dwa lata od pierwszego startu, przy krótszym – tylko rok.

 

Sierż. sztab. Daniel Łagutoczkin ukończył Koronę Maratonów. Wziął udział w biegach w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Dębnie i Wrocławiu. Biegnąc za każdym razem pokonywał dystans 42 km 195 m.

Sierż. sztab. Daniel Marszałkowski zdobył Koronę Półmaratonów. Miał każdorazowo do przebiegnięcia 21 km 975 m. Pobiegł w Gdyni, Poznaniu, Białymstoku, Pile i Gnieźnie.

Obaj podkreślają, że tytuł zdobywcy Korony to ich duży sukces osobisty i powód do dumy, jednak planują już kolejne wyzwania. Życzymy wytrwałości, zdrowia i kolejnych sukcesów sportowych !