KWP – Podpisanie porozumienia - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

KWP – Podpisanie porozumienia

Data publikacji 30.08.2019

29 sierpnia br. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka oraz Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy Pani Renata Piotrowska-Woźniak podpisali porozumienie o współpracy w zakresie wsparcia dydaktycznego uczniów z klas o profilu policyjnym.

Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy to już 46 szkoła, w której prowadzone będą klasy mundurowe pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Istnieje kilka celów tych wspólnych działań: przybliżenie uczniom specyfiki służby, przekazanie wiedzy o formacji policyjnej, zapoznanie z kulturą organizacyjną, doskonalenie sprawności fizycznej, dyscypliny grupowej i pracy zespołowej młodzieży. Celem nadrzędnym jest wstępne przygotowanie potencjalnych przyszłych kandydatów do służby, realizacja intensywnej profilaktyki społecznej, w tym profilaktyki rówieśniczej oraz budowanie zaufania do Policji, które jest naturalną konsekwencją całokształtu przedsięwzięcia. 

Życzymy uczniom rozwoju pasji, zawiązania przyjaźni i wielu niezapomnianych wrażeń!

Anna Czarnecka-Dybizbańska/IL

  • Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wraz z Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy Pani Renatą Piotrowską-Woźniak prezentują podpisane porozumienie
    podpisanie porozumienia pomiędzy KWP w Poznaniu i ZSE w Słupcy_1
  • podpisywanie porozumienia
    podpisanie porozumienia pomiędzy KWP w Poznaniu i ZSE w Słupcy_2