Słupeccy policjanci najlepsi na zawodach strzeleckich - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Słupeccy policjanci najlepsi na zawodach strzeleckich

Data publikacji 01.08.2019

W minionym tygodniu odbyły się w Środzie Wielkopolskiej V Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie dla policjantów. Rywali zdeklasowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zwyciężając drużynowo i indywidualnie.

W piątek 26 lipca br. związek zawodowy policjantów średzkiej komendy zorganizował zawody strzeleckie z okazji obchodów w powiecie średzkim 100. rocznicy powstania Policji Państwowej . Uczestniczyć w rywalizacji mogli tylko i wyłącznie funkcjonariusze Policji. Zawody były niecodzienne, ponieważ nietypowa – jak dla policjantów - była broń. Zwykle mundurowi podczas służby czy ćwiczeń, korzystają z broni palnej, tym razem zawody wymagały celnego oka przy strzelaniu z karabinka sportowego na odległość 50 m i pistoletu sportowego na odległość 25 m. Konkurencję dodatkowo utrudniono i strzały można było oddawać wyłącznie z postawy stojącej.

W klasyfikacji ogólnej całych zawodów zwyciężyła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy w składzie podinsp. Zbigniew Gizelski, st. asp. Jacek Derengowski i sierż. sztab. Dariusz Ryźlak. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął st. asp. Jacek Derengowski, drugie miejsce przypadło podinsp. Zbigniewowi Gizelskiemu. Słupeccy policjanci zostali uhonorowani pucharami i medalami.