Kolejne zatrzymania narkotykowe - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania narkotykowe

Data publikacji 17.12.2018

Policjanci z Posterunku Policji w Zagórowie w minionym tygodniu zatrzymali dwie osoby przy których ujawniono narkotyki. Jednego ze sprawców ujął policjant ze Wrześni, który był po służbie, drugi amator środków odurzających wpadł podczas kontroli drogowej. Grozi im do 3 lat więzienia.

Pierwsze z zatrzymań miało miejsce 12 grudnia w Zagórowie. Przejeżdżający przez nasz powiat policjant po służbie zauważył samochód, który poruszał się całą szerokością jezdni. Funkcjonariusz będący postanowił zatrzymać kierowcę, który swym zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Chciał wyjaśnić okoliczności, tak dziwnego zachowania na drodze. Wezwał też na pomoc mundurowych z zagórowskiego posterunku. Okazało się, że kierujący autem 30-latek był trzeźwy. Posiadał przy sobie ponad 5 gramów marihuany. Narkotyki zabezpieczono, a mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Śledczy sprawdzają, czy kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków.

Dzień później funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zagórowie zatrzymali kolejnego amatora „trawki”. W Łazińsku Drugim podczas kontroli drogowej przy kierowcy znaleźli niemal 50 gramów marihuany. 20-letni mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy.

Zgodnie z zapisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia. O losie podejrzanych zdecyduje sąd.