Zaliczyli egzamin do Policji - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaliczyli egzamin do Policji

Data publikacji 04.12.2018

Niekonwencjonalny sposób promowania zawodu policjanta znaleźli słupeccy policjanci. Podczas turnieju organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy przygotowali konkurencję sportową „Egzamin do policji”. Zawodnicy musieli pokonać tor sprawnościowy przypominający ten dla kandydatów na przyszłych mundurowych. Funkcjonariusze oceniali zawodników, a także tłumaczyli, jakie kryteria należy spełnić, aby starać się o pracę w policji i jak wyglądają egzaminy.

Podczas „Turnieju Par Niekoniecznie Małżeńskich”, mającego na celu integrację lokalnej społeczności, 14 par rywalizowało w różnych konkurencjach przygotowanych przez policjantów, strażaków, trenerów fitnesu, survivalu i innych.

„Egzamin do policji - sprawdź, czy możesz zostać policjantem” głosiło hasło konkurencji zorganizowanej przez słupeckich funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego. Uczestniczy musieli zmierzyć się ze slalomem, przewrotami w przód, przeniesieniem fantoma, płotkami, rzutem piłką lekarską, „brzuszkami” z obciążeniem, sprintem oraz pokonaniem skrzyni. O zwycięstwie decydował czas. Policjanci służyli pomocą w przygotowaniu zawodników do pokonania przeszkód, a także sędziowali konkurencję. Biorący udział w zmaganiach zgodnie przyznali, że pokonanie toru wymagało sporego wysiłku oraz dobrej kondycji fizycznej. Niektórzy ze startujących przyznali, że chętnie sprawdziliby się w zawodzie policjanta.