Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienia dla policjantów podczas obchodów 100-lecia wielkopolskich służb konserwatorskich

Data publikacji 18.10.2018

W Poznaniu odbył się jubileusz 100-lecia powołania służby ochrony zabytków w województwie wielkopolskim organizowany przez wojewodę wielkopolskiego oraz wielkopolskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Z okazji zaszczytnego jubileuszu zostały wręczone odznaczenia i nagrody konserwatorskie. Wśród wyróżnionych był słupecki policjant asp.sztab. Artur Kamiński, który otrzymał Złotą Odznakę Za Opiekę nad Zabytkami.

Wczoraj w Pałacu Działyńskich wicewojewoda wspólnie radcą ministra ds. konserwatorskich oraz wielkopolskim wojewódzkim konserwatorem zabytków wręczyła odznaki „Za opiekę nad zabytkami”. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Słupcy otrzymał znamienite wyróżnienie za wieloletnie działania na płaszczyźnie zawodowej i społecznej na rzecz ochrony kultury i dziedzictwa narodowego. Oprócz niego srebrne odznaki otrzymali policjanci z KMP i KWP w Poznaniu.

Ponadto w czasie uroczystości statuetki z brązu autorstwa Iwony Langowskiej, stanowiące reminiscencję kolumny romańskiej z bazyliki w Trzemesznie przyznano: Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wielkopolskiej policji oraz wielkopolskiej straży pożarnej.