KWP – Ślubowanie nowo przyjętych policjantów i policjantek - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP – Ślubowanie nowo przyjętych policjantów i policjantek

Data publikacji 02.10.2018

W poniedziałek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 67 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wśród nich był policjant z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Rekruci najpierw odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, a potem rozpoczną służbę w jednostkach Policji na terenie całej Wielkopolski.

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 1 października br. o godz. 14.00 odbyło się uroczyste ślubowanie policjantek i policjantów rozpoczynających służbę w wielkopolskiej Policji. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości.

W obecności zgromadzonych głośno zabrzmiały słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka w swoim wystąpieniu życzył policjantkom i policjantom powodzenia podczas czekających ich w najbliższym czasie egzaminów  oraz  - w przyszłości - satysfakcji ze służby, która jest wyrazem troski o drugiego człowieka. Komendant zwrócił się także do członków rodzin młodych policjantów podkreślając, że nie można dobrze wykonywać obowiązków funkcjonariusza bez zrozumienia i wsparcia ze strony najbliższych.

Nowi mundurowi po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek w jednostkach Policji na terenie całej Wielkopolski, by wesprzeć ich w trudnej, ale satysfakcjonującej służbie.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na gratulacje i wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

Iwona Liszczyńska