Święto Policji 2018 - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji 2018

Data publikacji 20.07.2018

20 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji . Rozpoczęto je od złożenia zniczy w Alei Dębów oraz mszy świętej. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę powstania Policji Państwowej. W całym kraju obchody Święta Policji zostały objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęto od złożenia zniczy w Alei Dębów. Następnie Kapelan słupeckich policjantów i pracowników policji celebrował mszę świętą. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. Na uroczystości obecni byli policjanci, pracownicy cywilni KPP w Słupcy oraz zaproszeni goście wspierający działania słupeckiej Policji. Był wśród nich przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. 19 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie. Funkcjonariuszom i pracownikom Policji wręczono medale, nagrody i wyróżnienia. Obchody zakończyły występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi MALI ODKRYWCY w Piotrowicach.

Na wniosek Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Słupcy wyróżniono Medalem XXV-Lecia NSZZ Policjantów Zarządu Głównego asp.sztab. Marcin Czerniaka i asp. Emila Wojtczaka. Brązowy Medal NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego otrzymali sierz.sztab. Justyna Makowska i asp.sztab. Dariusz Nowicki.

W 2018 otrzymali awans na wyższy stopień policyjny:

przedterminowo na stopień aspiranta Policji

mł.asp. Adam Szymaszek

na stopień nadkomisarza Policji

kom. Grzegorz Mazur

na stopień komisarza Policji

podkom. Sławomir Hałas

na stopień aspiranta sztabowego Policji:

st.asp. Piotr Sagan

st.asp. Waldemar Zawodny

na stopień aspiranta Policji

mł.asp. Adrian Półrolniczak

na stopień młodszego aspiranta Policji

sierż. szt. Zbigniew Królasik

sierż. szt. Karol Szulc

na stopień sierżanta sztabowego Policji

st. sierż. Marek Grabowski

st. sierż. Agnieszka Kurniewicz

st. sierż. Daniel Łagutoczkin

st. sierż. Krzysztof Marciniak

st. sierż. Daniel Marszałkowski

st. sierż. Arkadiusz Miętkiewicz

st. sierż. Paweł Nowak

st. sierż. Marcin Pietrzykowski

st. sierż. Łukasz Przystański

na stopień starszego sierżanta Policji

sierż. Piotr Dziarski

sierż. Sebastian Król

Komendant Główny Policji wyróżnił nagroda pracownika Policji Rafała Świcińskiego, a Komendant Powiatowy Policji w Słupcy pracowników Policji Natal Golak i Kingę Nowakowską.

Starosta Powiatu Słupeckiego wyróżnił nagrodą rzeczową w postaci szabli asp.sztab. Artura Kamińskiego Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji.