asp.sztab. Artur Kamiński – człowiek z pasją - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

asp.sztab. Artur Kamiński – człowiek z pasją

Data publikacji 22.05.2018

Podczas XI Nocy w Muzeum w Słupcy przygotowano dwie wystawy dotyczące wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Jedna z nich powstała w oparciu o interesujący zbiór patriotycznych kartek pocztowych, który użyczył policjant Komendy Powiatowej Policji w Słupcy Artur Kamiński – pasjonat lokalnej historii i archeologii.

W piątek, 18 maja, po raz dziewiąty zorganizowano w Słupcy "Noc w Muzeum". Wydarzenie wpisało się w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tego powodu w Muzeum Regionalnym przygotowano występy i wystawy związane z tym okresem w historii naszego kraju.

Wystawa " Krzepiły serca... a skrzydła u ramion rosły – Legiony Polskie na kartkach pocztowych" powstała dzięki zaangażowaniu mieszkańca Słupcy i policjanta - Artura Kamińskiego. Prezentowane kartki pocztowe pochodziły z jego prywatnych zbiorów, które kompletował przez ostatnie lata. Szukał ich na aukcjach w internecie, wystawach, w prywatnych zbiorach, a nawet na targach staroci. Pocztówki są autentyczne, ich pochodzenie datuje się na lata 1917-1922. Policjant przekazał równiez do muzeum białą broń legionistów, guziki od mundurów oraz oryginalną publikację o legionach i Piłsudskim z dwudziestolecia międzywojennego.

Asp. sztab. Artur Kamiński służy w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji. Od wielu lat interesuje się historią, zwłaszcza powiatu słupeckiego, ze szczególnym uwzględnieniem historii doliny Warty, gdzie odkryto ślady początków państwowości polskiej.