Pożegnanie policyjnych emerytów - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnanie policyjnych emerytów

Data publikacji 02.03.2018

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka spotkał się w z policjantami i pracownikami Policji, którzy odeszli w ostatnim czasie na emeryturę. Wśród zaproszonych znaleźli się dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy nadkom. Robert Petrowski oraz asp. sztab. Zbigniew Wrzaskowski. Pod koniec lutego emerytów żegnali koledzy ze słupeckiej jednostki policji.

2 marca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się pożegnanie odchodzących na emeryturę. Insp. Piotr Mąka uroczyście podziękował byłym policjantom i pracownikom Policji za wieloletnią wzorową służbę, życząc im jednocześnie wszelkiej pomyślności. Przechodzącym na zasłużony odpoczynek wręczono listy gratulacyjne i drobne upominki. Pod koniec oficjalnej części spotkania wszystkich zaproszono na wspólną kawę i słodki poczęstunek, podczas którego we własnym gronie mogli podzielić się wspomnieniami i planami na przyszłość.

22 lutego br. podobna uroczystość odbyła się w siedzibie komendy w Słupcy. Podczas uroczystej zbiórki Komendant Powiatowy Policji w Słupcy insp. Maciej Kusz osobiście podziękował odchodzącym na emeryturę policjantom za wieloletnią służbę, za wkład w rozwój jednostki oraz życzył przyszłym emerytom pomyślności, gdyż jak podkreślił, zaczął się w ich życiu zupełnie nowy rozdział. Odchodzący na zasłużony odpoczynek otrzymali też życzenia i podziękowania z rąk Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Słupcy Pawła Ławniczaka oraz koleżanek i kolegów z pracy. Wieloletniego szefa zagórowskich policjantów żegnał osobiście Burmistrz Wiesław Radniecki.

Zarówno nadkom. Robert Petrowski, jak i asp. sztab. Zbigniew Wrzaskowski przepracowali po ponad 30 lat, z czego w w szeregach policji ok. 28 lat. Każdy swoją karierę zaczynał od tzw. patrolówki, by z czasem awansować na wyższe stanowiska.

Nadkom. Robert Petrowski przez wiele lat był Kierownikiem Posterunku Policji w Strzałkowie, następnie piastował stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Karierę w mundurze zakończył jako dyżurny jednostki na stanowisku kierowania. Za swoje osiągnięcia w służbie został wyróżniony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz brązowym medalem "Za zasługi dla obronności kraju".

Odchodzący na emeryturę asp. sztab. Zbigniew Wrzaskowski jako Kierownik Posterunku Policji w Zagórowie przepracował 10 lat. Wcześniej służył w pionie dochodzeniowo-śledczym, a jeszcze wcześniem był dzielnicowym. Cieszył się dużym autorytetem wśród podwładnych i mieszkanców gmin Zagórów i Lądek. Jego praca i zaangażowanie znalazła uznanie w oczach przełożonych, został wyróżniony brązową odznaką "Zasłużony Policjant" i srebrnym medalem "Za długoletnią służbę". Swoją postawą udowodnił, że służba w Policji to przede wszystkim działanie na rzecz drugiego człowieka i niesienie pomocy nawet z narażeniem własnego życia, za co przyznano mu "Kryształową Gwiazdę".

Drodzy Emeryci - gratulujemy i życzymy powodzenia!