Podsumowanie rocznej pracy policjantów KPP w Słupcy - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie rocznej pracy policjantów KPP w Słupcy

Data publikacji 22.01.2018

W Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy odbyła się roczna narada, podczas której podsumowano minionych 12 miesięcy. Obecny był na niej Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł.insp. Rafał Pawłowski. Oprócz kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych w odprawie uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Słupeckiego, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, Prokurator Rejonowy w Słupcy.

Miniony rok słupeccy policjanci podsumowali jako bezpieczny, natomiast szefostwo wielkopolskiej Policji bardzo dobrze oceniło pracę policjantów Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Mimo, że stwierdzono więcej przestępstw 539 ( 482 w 2016 r. ), to jednak zwiększyła się ich wykrywalność – 92,3% (87,6% w 2016). Mniej było jednak kradzieży i włamań, również mniej spraw narkotykowych. W 2017 z terenu powiatu słupeckiego ukradziono tylko jeden samochód. Zanotowano tylko 2 rozboje, których sprawców ustalono i przedstawiono im zarzuty.

W minionym roku w powiecie słupeckim śmierć na drogach poniosły 3 osoby ( o 1 osobę mniej niż w 2016). Niestety wzrosła liczba wypadków (604 przypadków w 2017r. do 536 w 2016r. ) i kolizji drogowych oraz osób rannych w zdarzeniach drogowych(62osoby ranne 1w 2017 do 48 w 2016 r.). Na drogach powiatu słupeckiego zatrzymano 114 nietrzeźwych kierujących ( 90 osób w 2016r.).

Słupecka Policja w 2017 r. kontynuowała cykl spotkań ze społeczeństwem w postaci debat społecznych oraz prowadział liczne działania profilaktyczne w ramach projektów:

- „Kręci mnie bezpieczeństwo...”

- „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

- „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

- „Dzielnicowi bliżej nas”

- „Moja Komenda”

- „Dwie strony sieci”

- „Dopalacze niszczą życie”

- „Bezpiecznie – to wiedzieć i znać”

- „Bezpieczne życie seniorów”

- „Przegląd zabezpieczeń obiektów sakralnych”

- "Poznaj swoje korzenie"

- 'Ja, obywatel Rzeczpospolitej".

Nie można też nie wspomnieć o sukcesach policjantów. We wrześniu policjant z Posterunku Policji w Strzałkowie mł.asp. Marek Sowa – dzielnicowy z gminy Strzałkowo - zajął drugie miejsce w turnieju na najlepszego dzielnicowego w garnizonie wielkopolskim. W listopadzie wyróżniono „Kryształową Gwiazdą” za uratowanie życia ludzkiego 6 policjantów słupeckiej komendy.

Podczas odprawy Starosta oraz zaproszeni gości podkreślali dobrą współpracę ze słupecką jednostką Policji, zwracając szczególnie uwagę na działania podejmowane na rzecz mieszkańców powiatu słupeckiego.