Zlikwidowali kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich

Data publikacji 16.10.2017

W minionym tygodniu słupeccy policjanci z Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mieszkańca Słupcy, który w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie, aby później uzyskać z nich susz marihuany. Kryminalni zabezpieczyli doniczki z krzewinkami w różnej fazie wzrostu oraz sprzęt specjalistyczny służący do nielegalnej uprawy.

2 paździenika policjanci zwalczający przestępczość narkotykową weszli do mieszkanie w bloku, gdzie jak podejrzewali, były uprawiane konopie indyjskie inne niż włókniste. W jednym z pokoi w specjalnie przygotowanym namiocie znaleźli rosnące w doniczkach rośliny. Właściciel plantacji, aby zapewnić im optymalne warunki wzrostu, zamontował specjalistyczne urządzenia do nawadniania, nawożenia, badania wilgotności powietrza oraz odpowiednie oświetlenie. Kryminalni zabezpieczyli sprzęt oraz ponad 20 krzaków "nielegalnych" roślin. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli jeszcze ok. 10 gramów marihuany.

Amatora popularnej "trawy" zatrzymano. Po przesłuchaniu i złożeniu wyjaśnień słupczanin został zwolniony do domu. Mężczyźnie grozi nawet do 3 lat więzienia.