Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku"

Data publikacji 28.09.2017

W Szkole Policji w Pile rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2017". Także zgodnie z tradycją zawody objął swym honorowym patronatem Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, podkreślając w ten sposób niezwykle ważną rolę zarówno samych dzielnicowych jak i całej służby prewencyjnej w zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Komendę Powiatową Policji w Słupcy reprezentują dzielnicowi Posterunku Policji w Strzałkowie: asp. szt Arkadiusz Adamski i mł.asp Marek Sowa.

Dzięki uprzejmości  Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, finały wojewódzkie zostaną przeprowadzone w dniach od 27 do 29 września 2017 r. na terenie Szkoły Policji w Pile. Pani Komendant Szkoły Policji w Pile oraz nadkom. Maciej Purol – Naczelnik Wydziału Prewencji z Komedy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podczas ceremonii rozpoczęcia zawodów zwrócili uwagę na dużą rolę tego typu rywalizacji dla rozwoju zawodowego policjantów wszystkich formacji. Insp. Beata Różniak-Krzeszewska przywitała również Komendantów Miejskich i Powiatowych garnizonu wielkopolskiego odpowiadających za pion prewencji, którzy w tym okresie spotkali się na odprawie służbowej kierownictwa wielkopolskiej Policji.

O skali przedsięwzięcia w województwie wielkopolskim niech świadczy fakt, iż w pierwszym etapie zawodów na poziomie komend miejskich i powiatowych Policji wzięło w nich udział kilkuset policjantów, spośród których wyłoniono 62 najlepszych, walczących o prymat w całym województwie. Zwycięzca i zajmujący drugą lokatę zyskają, poza nagrodami, także przywilej, ale i obowiązek reprezentowania wielkopolskiego garnizonu Policji na zawodach ogólnokrajowych, które odbędą się w dniach od 17 do 20 października bieżącego roku w Szkole Policji w Katowicach.

Zawody na poziomie wojewódzkim zostały podzielone na etapy, których połączone wyniki wskażą najlepszych. Pierwszą konkurencją, która odbyła się 27 września br., było strzelanie. Każdy dzielnicowy oddał 12 strzałów, z dwóch magazynków, do tarczy TS-9 z odległości 16 metrów. Kolejną konkurencją będzie test wiedzy zawodowej obejmujący szeroko rozumianą problematykę służby prewencyjnej, symulacja przyjęcia interesanta, obejmująca problematykę z zakresu prewencji, prawa oraz psychologii oraz pierwsza pomoc przedmedyczna,sprawdzająca praktyczne umiejętności ratowania życia człowieka.

Trzymamy kciuki za koleżanki i kolegów dzielnicowych i życzymy powodzenia.

tekst: podkom. Żaneta Kowalska