Kolejne szkolenie dla żołnierzy amerykańskich z udziałem policjantów - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne szkolenie dla żołnierzy amerykańskich z udziałem policjantów

Data publikacji 08.06.2017

W 33.Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe z kierowcami armii amerykańskiej. Uczestniczyli w nim naczelnicy wydziałów ruchu drogowego w Słupcy i Gniezna. Uczestnikom szkolenia przedstawiono polskie przepisy ruchu drogowegoo oraz zasady poruszania się pojazdami służbowymi.

Szkolenie zorganizowano 30 maja i prowadzili je przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej z Poznania i Powidza z udziałem policjantów z powiatu słupeckiego i gnieźnieńskiego. Na przykładach omówiono niewłaściwe zachowania na drodze, pozwolenia oraz dokumenty uprawniające do kierownia pojazdami w Polsce, a także zasady odpowiedzialności z tytułu wyrządzonych szkód.

Wcześniej spotkania z amerykańskimi żołnierzami odbyli policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie, którzy informowali o obowiązującym w Polsce prawie i zasadach postepowania policjantów, w przypadku łamania przepisów przez żołnierzy przebywających na lub po służbie. Ważne jest, aby amerykańscy żołnierze, poruszający się wozami bojowymi lub samochodami cywilnymi podczas przepustek, wiedzieli jakie są np. obowiązujące u nas prędkości, znali zasady dotyczące zakazu jazdy po alkoholu i tego, kiedy policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy.