Trzeci w województwie w plebiscycie "asy bezpieczeństwa" - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzeci w województwie w plebiscycie "asy bezpieczeństwa"

Data publikacji 07.06.2017

W plebiscycie „Asy bezpieczeństwa” Wielkopolanie wybrali najlepszego dzielnicowego – policjanta, który cieszy się największym szacunkiem i zaufaniem. Został nim st. asp. Przemysław Potyrała z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Policjant z Posterunku Policji w Zagórowie mł. asp. Emil Wojtczak zajął III miejsce!

Laureatów plebiscytu „Asy bezpieczeństwa” poznaliśmy pod koniec maja br. W drodze głosowania sms-owego wyłoniono policjantów-dzielnicowych, którzy cieszyli się największym uznaniem wśród czytelników dziennika Głos Wielkopolski. Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbyło się 6 czerwca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Plebiscyt „Asy bezpieczeństwa” to kolejny już konkurs przeprowadzony przez dziennik Głos Wielkopolski wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Tym razem o tytuł Dzielnicowego Wielkopolski walczyli wszyscy dzielnicowi pełniący służbę w jednostkach Policji na terenie województwa wielkopolskiego.

Głównym celem plebiscytu, zgodnie z założeniami ministerialnego programu „Dzielnicowy bliżej nas” było przybliżenie idei służby dzielnicowego i sylwetek policjantów oraz popularyzacja aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której każdy może szybko ustalić nazwisko i numer telefonu swojego dzielnicowego, by w razie potrzeby szybko się z nim skontaktować. Dzielnicowi są tzw. policjantami pierwszego kontaktu. To do nich mieszkańcy w pierwszej kolejności zgłaszają się ze swoimi problemami i to od ich postawy i zaangażowania zależy, czy mieszkańcy danego rejonu będą czuć się bezpiecznie i jak będą postrzegać Policję jako formację służącą społeczeństwu.

Plebiscyt został organizowany przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

6 czerwca 2017r. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste uhonorowanie laureatów. W uroczystości uczestniczyli kierownicy komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego oraz naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Spośród uczestników plebiscytu „Asy Bezpieczeństwa” wyłonionych zostało trzech laureatów:

1 miejsce – st. asp. Przemysław Potyrała z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie

2 miejsce – mł. asp. Łukasz Szczerbal z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie

3 miejsce – mł. asp. Emil Wojtczak z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!