Podsumowanie majowego weekendu - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majowego weekendu

Data publikacji 04.05.2017

Majowy weekend w powiecie słupeckim upłynął spokojnie. Nie zanotowano wypadków i kolizji drogowych. Od piątku do środy zatrzymano jednego nietrzeźwego rowerzystę i jednego kierującego samochodem, który odpowie za popełnienie wykroczenie, gdyż znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci byli wzywani do licznych interwencji domowych, czy w miejscach publicznych, jednak obyło się bez większych zakłóceń ładu i porządku publicznego. Weekend zdominowały dwie sprawy kryminalne, dotyczące posiadania narkotyków.

28 kwietnia w Lądku słupeccy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca tej gminy, przy którym znaleźli środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia sprawy. Za posiadanie narkotyków grozi nawet do 3 lat więzienia.

Dzień później policjanci zatrzymali kolejną osobę podejrzewaną o posiadanie narkotyków. 29-letni mieszkaniec gminy Słupca posiadał niemal 200 gramów marihuany. W pomieszczeniach należących do mężczyzny zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających oraz urządzenia służące do uprawy konopi. Policjanci udowodnili również, że udzielał on środki odurzające innym osobom. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mężczyzna do czasu zakończenia prowadzonego postępowania został oddany pod dozór policji.