Podsumowanie sylwestrowo-noworocznego weekendu - Aktualności - KPP Słupca

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie sylwestrowo-noworocznego weekendu

z_logo_rd_maleWydłużony sylwestrowo - noworoczny weekend w powiecie słupeckim był w miarę spokojny i bezpieczny. Doszło do jednego wypadku drogowego, gdzie rany odniosły dwie osoby. Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu zdecydowali się na kierowanie pojazdami. Trzech z nich to rowerzyści. Nie zanotowano zdarzeń o charakterze kryminalnym.

Nad ranem 1 stycznia w Orchowie funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańca pow.gnieźnieńskiego, który będąc pod wpływem alkoholu kierował samochodem osobowym. Mężczyzna odpowie za popełnienie wykroczenia, gdyż badanie wykazało ok. 0,33 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Grobli policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Witkowo, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ok.0,9 promila, dlatego też mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa.

3 stycznia w Giewartowie policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów, u których zawartość alkoholu w organizmie wyniosła od 0,6 do 0,7 promila.